15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi


15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2023 Cumartesi akşamı saat 21.00’de Malkara İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programda, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel,Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Berat Kâmil Büyükkalay, Baro Temsilcisi Av. Ergün Vardar, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Siyasi Parti Başkanları ile Temsilcileri, Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları ile Temsilcileri, Dernek Başkanları, Gaziler, Basın Mensupları ve vatandaşlar yer aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası, 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Edilen duaların ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

 Yapılan konuşmanın akabinde şiirlerin okunması ve sinevizyon gösterimi gerçekleştirilip, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anı Defterinin doldurulmasının ardından program son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir