6 gün önce selde kaybolmuştu! Acı haber geldi

Adıyaman’ın Tut ilçesinde 2 kişinin hayatını yitirdiği sel felaketinde 2 aylık gebe hemşire Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal suya kapılıp kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 6. gününde Fatma Tekdal’dan acı haber geldi.

25 kilometrelik alanda çalışmalarını sürdüren gruplar, bu sabah kaybolduğu yerden 8 kilometre uzaklıktaki Boyundere köyü yakınlarında Fatma Tekdal’ın cesedini buldu. 2 aylık gebe olan Fatma Tekdal’ın cenazesi, otopsi için morga kaldırıldı.

Ekipler, Fatma Tekdal’ın kayıp kızı 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal’ı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgede koordinatör olarak misyon yapan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Boyundere köyü yakınlarında bir bayan cesedi bulunduğunu belirterek, “Ailenin teşhisinden sonra kimlik bilgileri belirlenecektir. Gruplarımız çalışmalarını sürdürüyor ve aralıksız devam edecek.” dedi.

Adıyaman’ın Tut ilçesinde 15 Mart’ta şiddetli sağanak sonrası yaşanan selde konteynerin sürüklenmesi sonucu Selma Sarıkaya ve kızı Emine Sarıkaya’nın cansız vücuduna ulaşılmış, kaybolan Fatma Tekdal ve 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra’nın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir