Altılı Masa ‘seçim beyannamesi’ için toplanacak

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin yer aldığı Altılı Masa’nın genel liderleri, 5 Ocak 2023’teki toplantıda, belirlenecek cumhurbaşkanı adayının seçim beyannamesini görüşecek.

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme” geçiş sürecinde altılı masa tarafından oluşturulan ortak çalışma kümesinin, temel siyasetler alanında 9 ana başlık ve 73 alt başlığın yer aldığı çalışması tamamlandı.

HÜKÜMET PROGRAMININ İSKELETİ OLACAK

Hukuk, adalet ve yargı, kamu idaresi, şeffaflık, kontrol ve yolsuzlukla uğraş, iktisat, finans ve istihdam, sektörel ve bölgesel hususlar, bilim ve teknoloji, eğitim ve öğretim, toplumsal siyasetler, dış siyaset, güvenlik ve savunma alanlarında altı partinin ortak siyasetlerinin belirlendiği çalışma, cumhurbaşkanı adayının seçim beyannamesi olacak.

Altılı Masa’nın genel liderleri, 5 Ocak 2023’te Gelecek Partisi mesken sahipliğinde yapılacak toplantıda çalışmayı masaya yatıracak.

Altılı Masa’nın aksiyon planı olarak değerlendirdiği çalışma birebir vakitte hükümet programının iskeletini oluşturacak. Çalışmada, ilkokullarda çocuklara süt ve yemek verilmesinden tarımda yapılacak çalışmalara, Merkez Bankasının bağımsızlığından KOBİ’lere verilecek kredilere kadar atılacak adımlar yer alıyor. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir