Bakan Nebati, banka genel müdürleriyle görüştü

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Nureddin Nebati’nin, reel dal ve finans bölümü üzere ilgili birçok bölüm temsilcisi ile dönemsel olarak bir ortaya gelerek iktisattaki gelişmelere ait görüşmeler gerçekleştirdiği anımsatıldı.

Bu çerçevede, Bakan Nebati ve bankaların genel müdürlerinin bir ortaya gelerek, bölümün genel durumu hakkında kıymetlendirme yapıldığı söz edilen açıklamada, toplantıda, gelecek projeksiyonu dahilinde kesime yönelik teklif ve taleplerin görüşüldüğü belirtildi.

Açıklamada, bankacılık bölümünün kamu tarafından yürürlüğe konulan siyaset setlerine ahenk seviyesi ve ahenk sürecinin değerlendirildiği bildirildi.

Bankacılık bölümünün gelişimi ve “Türkiye İktisat Modeli” çerçevesinde bölüme yüklenilen misyonu gerçekleştirmesi konusunun kıymetlendirilerek, mevcut durumda dalın iktisada katkı seviyesi ve bu katkının gelişimi için neler yapılabileceğinin görüşüldüğüne işaret edilen açıklamada, dalın büyümenin finansmanında kıymetli bir role sahip olduğu, kamu ile bankacılık dalı ortasındaki güçlü bağlantının artarak devam ettirileceği kaydedildi.

Açıklamada, Bakan Nebati’nin, sektör temsilcileriyle temaslarını sürdüreceği de söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir