Stefan Kuntz, kendisini eleştiren Salih Uçan ile arasında geçen diyaloğu anlattı: Benden özür diledi

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri öncesinde A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, basın toplantısı düzenledi. Değerli açıklamalarda bulunan Alman hoca, kendisini eleştiren Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan ile ortasında geçen diyaloğu da anlattı.

“BU BAHİS BENİM İÇİN KAPANDI”

Salih Uçan ile ilgili yaptığı açıklamada Stefan Kuntz, “Salih Uçan konusunda kimi medyaya düşen açıklamalar vardı, çok olumlu olmayan. Salih, burada bir adım attı ve beni aradı, konuştu. Biz burada iki tarafın bakış açısını, olayı görüştük. Bu görüşmede o da benden bu biçim bir durumdan dolayı özür diledi. Ben ona ‘Yaptığın çok hakikat. İki kişi ortasında rastgele bir uyuşmazlık varsa tekrar iki kişi ortasında çözülmedir’ dedim. O da bu adımı attı ve beni aradı. Bu bahis benim için kapandı.” tabirlerini kullandı.

Stefan Kuntz’un açıklamaları şöyle:

“ÇOK İSTİYORUM”

“Kesinlikle gelecek sene Almanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda olmalıyız. Bunu bekleyebilirsiniz. Bunu çok istiyorum. Bir Alman olarak Türk Ulusal Ekibi’ni Almanya’da temsil etmek istiyorum. Ekip halinde geldiğimizden beri yeterli adımlar attık, uygun gelişiyoruz.

“TAKIMİ EURO 2024’E GİDEBİLECEK SEVİYEDE”

Birçok seyahat var önümüzde. Burada FIFA sıralamasında bizden üstün ekipleri yenmemiz gerektiğini biliyoruz. Hırvatistan, iki büyük turnuvada son 4’e kalmayı başardı. Ekibimiz da bulunan oyuncular, kalite ve performans tarafından EURO 2024’e gidebilecek düzeyde.

“TÜRK ULUSAL EKİBİ’Nİ ALMANYA’DA TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Kesinlikle gelecek sene Almanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda olmalıyız. Bunu bekleyebilirsiniz. Bunu çok istiyorum. Bir Alman olarak Türk Ulusal Kadrosu’nu Almanya’da temsil etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir